Pražiareň Illimité

- EST. 2014 -

Život je príliš krátky na to, aby sme pili zlú kávu. Lenže… Život je príliš krátky aj na to, aby sme jedli zlé jedlo. Kupovali nepotrebné veci. Míňali čas na zbytočnosti.

Káva a ja?

Mojou filozofiou bolo vždy robiť veci radšej polovične než polovičato. Výberovej káve sa venujem od roku 2011, pražiareň som založil v roku 2014, od roku 2016 sa naplno venujem už len káve.
Boli momenty bolestné, ťažké, radostné a celkovo je to jedna veľká sínusoida. Tak to totiž býva keď človek túži len po kvalite a kvantita je pre neho cudzí až nepochopiteľný pojem.
Ale práve toto jadro, ktoré sa skrýva v epicentre mojej pražiarne, je dôvodom, že každý pracovný deň začínam s úsmevom. Každý deň si totiž pripomeniem, ako vyzerali prvé momenty môjho podnikania. Dve vrecia kávy, do ktorých som investoval všetky svoje úspory.
Nezačal som totiž pražiť nejaké “mainstream zrno, ktoré môžem pokaziť, veď čo..”, vrhol som sa rovno na krásne mikroloty. Dodnes mám v nose tie sladké a vínne arómy sucho spracovanej Nikaraguy Finca el Bosque.
A teraz, po tak relatívne dlhom čase mi nadšenie ostáva a ja opäť horím zvedavosťou a nedočkavosťou čo pre Vás budem pražiť zajtra. Alebo čo o pár mesiacov dohodnem s Yancy, Eugeniou a Arnoldom z Guatemaly, s ktorými už viac ako rok fungujem v priateľskom vzťahu.

Užívajte si života priatelia. Život je príliš krátky na to.. Ale veď vieme :)
Luk
Zakladateľ a pražiar
Nezávislá slovenská pražiareň so vzťahom k remeslu a dizajnu. Hľadáme a pražíme len to najlepšie od ‘14.
Čítať Viac
© 2014 – 2019 Illimité Coffee Roasters. All Rights Reserved.
0
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram